Вибачте за тимчасові незручності, на даний момент сайт на реорганізації.
Адміністрація.

Розучують понад 500 танців народів світу

| 11.05.2011 | коментарі

Випускникам кафедри хореографії Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету можна щиро позаздрити. За час навчання вони розучують понад 500 танців народів світу. І з таким багажем знань та практичних навичок успішно знаходять себе у професійних мистецьких колективах України, Білорусі, Росії, Польщі, Італії, Іспанії, Канади, США, Ізраїлю.


Розбурхує усіх «мандрівний» професор

Ця кафедра – дітище професора, кандидата педагогічних наук, заслуженого діяча мистецтв, лауреата низки найпрестижніших міжнародних та вітчизняних конкурсів Володимира Михайловича Годовського. Він є знаковою постаттю у танцювальному мистецтві, першим у країні став кандидатом наук з дитячої хореографії. Ім’я професора занесено в «Енциклопедію сучасної України».
Пан Володимир закінчив училище культури у Могильові (Білорусь) та Ленінградський державний інститут культури (Росія), отримав дві мистецькі освіти – хореографічну та режисерську. Свого часу працював у Чернівцях у культосвітньому училищі і очолював ансамбль «Водограй», який тісно співпрацював із легендарною «Смерічкою».
–Я був першим, хто ставив хореографічні композиції до пісень Володимира Івасюка, – повідав Володимир Михайлович. – Ми, образно кажучи, «обтанцьовували» Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Софію Ротару. Коли вони роз’їхалися по різних містах країни для продовження кар’єри, я прийняв запрошення очолити у Рівному заслужений ансамбль танцю України «Полісянка».
За сумісництвом Володимир Годовський працював на кафедрі режисури інституту культури, створив зі студентів цього навчального закладу ансамбль танцю «Горинь», який став його візитною карткою. Творчі досягнення цього колективу і стали підставою для створення у 1987-му році в інституті культури кафедри народної хореографії. Через одинадцять років тут відкрили кафедру сучасної та спортивної хореографії, яку очолив Володимир Михайлович. Під його орудую ці дві кафедри об’єднали в стінах Рівненського державного гуманітарного університету.
Пан професор вважається засновником західноукраїнської професійної хореографічної школи. Він справляє вплив на розвиток танцювального мистецтва і в країнах Західної Європи. Проводить майстер-класи і читає лекції у Мінську, Москві, Калінінграді, Варшаві та Празі, головує у журі на престижних міжнародних фестивалях та конкурсах.
Разом зі своїми вихованцями об’їздив із концертами Східну Україну, аби в тамтешньої молоді викликати бажання вчитися танцювати у Рівному. Тому майже вдвічі збільшено набір студентів на кафедру хореографії. Серед них є чимало вихідців саме зі Сходу, зокрема, з Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу тощо.
За Володимиром Михайловичем закріпилося прізвисько «мандрівний професор».
–Я сам на місці не сиджу і викладачам цього не дозволяю, – каже він. – Своєю участю в концертах, у фестивалях, майстер-класах ми підтримуємо імідж кафедри, інституту та рідного міста. Приємно, що в хореографічних колах інших країн знають про Рівне завдяки творчим здобуткам наших  вихованців.

Творчий звіт кафедри зібрав фахівців із восьми країн

Сьогодні на кафедрі працює 40 викладачів та концертмейстерів, навчається 350 студентів. Вона здійснює свою діяльність за трьома основними напрямками: народна, бальна і сучасна хореографія. Випускники отримують кваліфікацію балетмейстера, артиста, викладача.
На базі кафедри створено ансамблі танцю «Неоданс», «Сяйво», «Візерунки», «Хореографічні мініатюри», які постійно гастролюють по країні. До речі, «Неоданс» поставив балетну виставу «Дзвони Арагону» на музику академіка, народної артистки України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Лесі Дичко.
Мега-аншлаговим був творчий звіт кафедри, який відбувся у березні у Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі. Програма концерту включала 23 вокально-ансамблеві номери: варіації з балету «Есмеральда», «Сігділью» з балету «Дон Кіхот», композицію «Браво, Бродвей», картинку «Татарочка» із творчої спадщини народного артиста СРСР Ігоря Мойсеєва, танго, польку-полісянку, сальсу, кадриль… Заворожили глядачів своєю виконавською майстерністю володарі кубку України, бронзові призери кубку світу Ольга Манько та Роман Ташлікович.    
Цей творчий звіт вдало поєднали із проведенням міжнародної науково-практичної конференції «Хореографія в мистецько-освітньому просторі України». З доповідями виступали науковці з України, Білорусі, США, Іспанії, Чехії, Ізраїлю, Канади, Франції та Росії. Вони, зокрема, зосередилися на питаннях поєднання практики і науки у танцювальному мистецтві. Студенти кафедри розповіли про свої напрацювання, показали фрагменти сучасних танців тощо.
Василь Недільський, м. Рівне

Категорія: Навчальні заклади

Останні коментарі з facebook

Останні коментарі з ВКонтакте

Залишіть свій коментар

Яндекс.Метрика