Найшаленіші карнавали у Бразилії: вуличне божевілля Ріо та Сальвадору

12.03.2014 | коментарі

бразилыяБразильці обожнюють цілуватися, а під час карнавалу це стає просто масовим божевіллям. Продовжуємо наше знайомство з карнавалами Бразилії. Як вже ви дізналися, є карнавал офіційний та вуличний. Звісно, Ріо-де-Жанейро поза конкуренцією, там ви отримаєте одне й інше повним та незабутнім пакетом. Суттєва перевага Ріо – напрочуд красиві тіла: правдами і неправдами (пластичні операції в цій країні не роблять собі тільки дуже бідні люди) мешканці дивовижного міста або каріоки – cariocas – створюють свої прекрасні храми любові. Регулярне заняття спортом та здоровий образ життя обов’язкові для кожного мешканця Ріо, адже цілий рік життя на пляжі Капакабана чи Іпанема змушує завжди бути в чудовій формі. Тому попереджаю: в інших містах Бразилії ви не побачите таку кількість апетитних фігурок! Але в Ріо линуть туристи з усього світу і під час карнавалу там яблуку нема де впасти і попісяти по-людські теж нема де.
Дрес-код вуличного карнавалу: обов’язково придбайте невибагливий костюмчик, щоб не виділятися на фоні радісної тусовки – folia. В Бразилії існує традиція – вдягати тематичні прикиди для кола друзів.
Ви побачите, що багато хто серйозно ставиться до створення образів, вишукуючи оригінальні та яскраві сюжети, але сушити голову з цього приводу не раджу: йдеться по спеку до 40 градусів, тому одежинка має бути мінімалістично–практичною. Чоловікам – плавки та щось на голову (шлем, корону, маску чи капелюх у вигляді кухля з пивом), дівчатам шорти-майку та крильця метелика чи сонечка. Все це можна купити не відходячи від каси.

І ще одне, не менш важливе повідомлення: бразильці обожнюють цілуватися, а під час карнавалу це стає просто масовим божевіллям. А цілуватися, в принципі, тут нічого не значить, навіть інколи імені вашого не запитають, так поцілують і йдуть собі далі… продовжувати цілуватися…

Другий за значенням карнавал відбувається в Сальвадорі-де-Баія, першій столиці Бразилії та найголовнішому в свій час порту прибуття рабів з Африки. Африканська культура напрочуд автентична і виражається тут у всіх своїх проявах, навіть в католицьких церквах служба не обходиться без гри на тамборах та чудових традиційних госпелів.

Електричне тріо – trio elétrico, народжене в Сальвадорі, стало невід’ємним атрибутом всіх бразильських карнавалів з 50-х років минулого сторіччя. Це пересувна платформа, автомобіль, спеціально обладнаний, щоб перевозити оркестр чи музичну групу, з усім гучномовним фаршем. Традиція вуличного карнавалу Сальвадору, досить дивна: аби насолоджуватися тріо і бути в перших рядах навколо платформи, ти маєш купити абаду – abadá – себто тематичну футболку чи прикид прихильників цього тріо. Недешево. Натомість щасливому володарю одежинки дозволяється бути відгородженим від решти людей мотузкою та вартовими в той час, коли інші супроводжують платформу, знаходячись поза мотузкою, але безкоштовно, як тут кажуть “попкорном” – na pipoca.

А якщо вам не шкода грошей, то можна заказати собі ложу – camarote, де у вас все включено: їжа, напої та музика з близької відстані. Карнавал в Сальвадорі, навіть вуличний, обходиться в кругленьку суму, якщо, звісно, ви не тусите там “попкорном “, що теж непогано, тому що він вважається найбожевільнішим та найбільш стихійно-сексуальним, а ще хизується традиційними музичними виконавцями, що співають в стилі аше – axé: Івете Сангало, Клаудіа Лейче та інші.


Tags: , , ,

Категорія: Новини, Світ

Comments:

Немає жодного коментара

Залишіть свій коментар

Вам потрібно увійти для того, щоб залишити коментар.


Яндекс.Метрика